Alechinsky Paintings and Writings med litografi

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PIERRE ALECHINSKY: "Paintings and Writings", 1977, utgiven av Louisiana Museum of Modern Art, Humlebaek, Danmark, i 300 numrerade exemplar varav detta nr 38, édition de tête med inlagd färglitografi, signerad och numrerad Alechinsky 38/100, tryckt i Schweiz, 260 pp, ca 310x225 mm

568541

2018-09-07