Royal Copenhagen servisdelar Blå Vifte

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ROYAL COPENHAGEN, kaffe/teservis, 66 dlr, "Blå Vifte", bestående av: 12 kaffekoppar, 7 tekoppar, 12+8 fat, 12+4 assietter, 4 äggkoppar, 2 kannor, sockerskål med lock, gräddsnipa, 2 serveringsfat samt tallrik

Zustandsbeschreibung

Assiet med nagg, smärre repor förekommer

568589

2018-09-11