Christo Puerta de Alcala collage

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

CHRISTO (USA, född 1935), "Puerta de Alcala, Wrapped, Project for Madrid", 1981, signerad Christo, numrerad HC VI/XV, collage med färglitografisk bakgrund, textil och tråd, karta samt. fotografi, tryckt av Ediciones Polígrafa, Barcelona, ca 70,5 x 55 cm

Något vågigt ark, ej examinerad ur ramen

568703

2018-09-07