Gunnar Svenson Stockholm Konstsamling Karlzén
Closed
2018-09-23
568711
| Sold for | 2 200 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
GUNNAR SVENSON (1892-1977): "Utsikt från söder", signerad, 1919, olja på duk, ca 27x22 cm,
Läs mer
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum, 1970, Utställning Smedsudden