Arne jacobsen Ägget fåtölj

Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj
Arne jacobsen Ägget fåtölj

Klubbat för:

1 750 EUR

Utropspris

1 300 EUR

ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i rörtt konstskinn, höjd 107 cm.

Slitage, skador vid armstöden och dynan saknas

568739

2018-09-08