Chris Sharp Dublin fickur 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHRIS SHARP, fickur, 18 k guld, 1800-tal, cylindergång, svärtade romerska numrärer, liten separat sekundvisare, ornerad boett med cabochonslipade turkoser och diamant med antik slipning, nyckel 18 k medföljer, diameter ca 54 mm, vikt ca 1338 g

Urtavla med krackelyrer och missfärgningar, en turkos saknas, boett med smärre repor och mindre stötskador, ej funktiosngaranti.

568748

2018-09-09