Vas Edward Hald

Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald
Vas Edward Hald

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDWARD HALD, vas, Orrefors, fiskgraal, dekor i underfrång av fiskar och sjöväxter i grönt och brunt, signerad "Orrefors Sweden 1945 Graal Nr 2059 Edward Hald", höjd ca 12 cm

Stötskada, repa, smärre slitage

568809

2018-09-10