Svenskt Tenn Ljuskrona 1900-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-tal, tillverkad i Italien, troligen inköpt på Firma Svenskt Tenn, 5-armad, stomme i mässing, klädd med pärlor, behängd med droppformade turkosa prismor och ljusmanschetter, höjd ca 60, diameter ca 40 cm

Bruksslitage, smuts, nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

568838

2018-09-08