Skålfat Johan Fredrik Gellerstedt tennsamling
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 200 SEK
JOHAN FREDRIK GELLERSTEDT (mästare i Härnösand 1798-1818/1836-1849(änkan)), skålfat, tenn, hamrad dekor, stämplad Härnösand 1836, höjd 6,5, diameter ca 36 cm
Undersida med monogram, skador och mindre hål
569039
2018-09-08