Skålfat Johan Fredrik Gellerstedt tennsamling

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

JOHAN FREDRIK GELLERSTEDT (mästare i Härnösand 1798-1818/1836-1849(änkan)), skålfat, tenn, hamrad dekor, stämplad Härnösand 1836, höjd 6,5, diameter ca 36 cm

Undersida med monogram, skador och mindre hål

569039

2018-09-08