Flintlåspistoler tyska Vapen

Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen
Flintlåspistoler tyska Vapen

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, tyska, signerade Joh. Jacob Humburg A Cassel (Johann Jacob Humburg (Homburg) Kassel, Hessen ca 1740-80), pipor med oktogonala kammarstycken med dekor av fågel, piporna märkt Lazarino Cominazo, signerade lås, helstockar i valnöt med honäsor, beslag och korn i mässing, kolvkappor med maskaroner, längd ca 46 cm

Sprickor samt smärre skador

569045

2018-10-22