Väggplattor Lisa Larson och Börje Skogh

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LISA LARSON, väggplatta, för Svenska Typografförbundet 1887-1972, glaserat stengods, stämplad Lisa L Gustavsberg, samt. BÖRJE SKOGH, väggplatta, Gustavsberg, bemålad med silver, signerad Skogh samt. med studiohanden, daterad 86, ca 27x27 resp. 23x23 cm

569055

2018-09-09