11 stora spetsglas med luft i benet

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SPETSGLAS, 6+5 st, mycket stor modell, 1900-talets första hälft, munblåst klar glasmassa med luftspiral i benet, 6 stycken med höjd 45 cm och 5 stycken med höjd 30 cm

Zustandsbeschreibung

Obetydligt slitage

569080

2018-09-14