Skålfat Kina 1700-tal

Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅLFAT, 2 st., snarlika, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), brättet med gallerkant, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 28 cm

Nagg, mindre spricka

569211

2018-09-11