Gustaviansk bänk
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄNK, sent 1700-/tidigt 1800-tal, gustaviansk, stomme i bemålat trä, skuren dekor med hörnfleuroner samt. kannelerade ben, textilklädd sits, höjd ca 43 cm, sitsens mått ca 146x62 cm
Senare omarbetad, omklädd, åldersrelaterat slitage
569246
2018-09-11