Gustaviansk bänk

Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk
Gustaviansk bänk

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄNK, sent 1700-/tidigt 1800-tal, gustaviansk, stomme i bemålat trä, skuren dekor med hörnfleuroner samt. kannelerade ben, textilklädd sits, höjd ca 43 cm, sitsens mått ca 146x62 cm

Senare omarbetad, omklädd, åldersrelaterat slitage

569246

2018-09-11