Hugo Scheiber oljemålning

Hugo Scheiber oljemålning
Hugo Scheiber oljemålning
Hugo Scheiber oljemålning
Hugo Scheiber oljemålning
Hugo Scheiber oljemålning
Hugo Scheiber oljemålning

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HUGO SCHEIBER (Ungern 1873-1950), "Bailarina", signerad Scheiber .H, olja på pannå ca 80x59 cm

Proveniens: Köpt 25 Oktober 2017, på Isbilya Subastas

Diverse stötmärken i tavlans över och underkant, oramad

569262

2018-09-11