Glasservis Rut från Boda glasbruk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ KALLENBERG, glasservis, 33 dlr, "Rut", Boda glasbruk, rikligt rutslipad och fasettslipad dekor, signerade Boda, bestående av: 7 vinglas, 1 vitvinsglas, 11 snapsglas, 8 likörglas, 6 starkvinsglas
Ca 3 delar med nagg
569267
2018-09-11