Glasservis Rut från Boda glasbruk

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FRITZ KALLENBERG, glasservis, 33 dlr, "Rut", Boda glasbruk, rikligt rutslipad och fasettslipad dekor, signerade Boda, bestående av: 7 vinglas, 1 vitvinsglas, 11 snapsglas, 8 likörglas, 6 starkvinsglas

Ca 3 delar med nagg

569267

2018-09-11