5 stolar av ek av Kurt Östervig

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KURT ÖSTERVIG, Danmark, 5 stolar, ek, Danmark 1960-tal, svängdt ryggstöd, en stol brännmärkt "DESIGNER KURT ÖSTERVIG architect m.d.a B M BRANDE MÖBELINDUSTRI MADE IN DENMARK, sitsar klädda med mönstrad textil,

Smärre slitage, en stol med smärre fanérlagning

569309

2018-09-11