Carl Gustaf Hiort af Ornäs bokhylla

Klubbat för:

2 100 EUR

Utropspris

1 000 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, hylla, stämplad: HMN Design Suomi, Lahtis, Huonekaluliike Mikko Nupponen, 1950-tal, Finland, teakfanerad bänk med svarta ben och fyra vita hyllplan, modifierbar, höjd 179 cm, bredd 305 cm, djup 48 cm.

Smärre slitage, hyllplan senare målade.

569489

2018-10-29