Carl Gustaf Hiort af Ornäs bokhylla
Klubbat för:
2 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, hylla, stämplad: HMN Design Suomi, Lahtis, Huonekaluliike Mikko Nupponen, 1950-tal, Finland, teakfanerad bänk med svarta ben och fyra vita hyllplan, modifierbar, höjd 179 cm, bredd 305 cm, djup 48 cm.
Smärre slitage, hyllplan senare målade.
569489
2018-10-29