Sabel m/1899

Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, med portopé, stålbalja, längd 100 cm, skinnforal med skada medföljer

Proveniens: Sven "Botta" Widegren, 1910-1992, chef för I4 Linköping

Ägarmonogram SW, smärre slitage

569505

2018-09-13