Sabel m/1899
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, med portopé, stålbalja, längd 100 cm, skinnforal med skada medföljer
Proveniens: Sven "Botta" Widegren, 1910-1992, chef för I4 Linköping
Ägarmonogram SW, smärre slitage
569505
2018-09-13