Alvar Aalto Savoyvas

Alvar Aalto Savoyvas
Alvar Aalto Savoyvas
Alvar Aalto Savoyvas
Alvar Aalto Savoyvas
Alvar Aalto Savoyvas
Alvar Aalto Savoyvas

Klubbat för:

560 EUR

Utropspris

500 EUR

ALVAR AALTO, vas, "Savoy", signerad Alvar Aalto - Iittala, 1940/50-tal, Finland, klart- och opalglas, blåst i träform, höjd 14,5 cm.

569528

2018-10-29