Bestickuppsats Diplomat

Bestickuppsats Diplomat
Bestickuppsats Diplomat
Bestickuppsats Diplomat
Bestickuppsats Diplomat
Bestickuppsats Diplomat
Bestickuppsats Diplomat

Klubbat för:

7 200 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

GUSTAF JANSSON, "Diplomat", matbestick, 78 dlr, silver, GAB, Stockholm 1960-tal, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 20 matskedar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 4 smörknivar, 2 uppläggningsskedar, 2 knivar, 2 dessertskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad 1895 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

569672

2018-09-12