Meissen

Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen
Meissen

Klubbat för:

500 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

MEISSEN, tallrikar, 2+1 st., porslin, Tyskland, 1800-talets slut, dekor i delvis i relief samt av blommor, diamter ca 24-25 cm

Zustandsbeschreibung

1 med nagg de två andra 3 sortering

569683

2018-09-12