Helmer Osslund oljemålning
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HELMER OSSLUND (1866-1938), Höstfärger i Abisko, signerad H. Ossl...., a tergo signerad 20) "Höstfärger (Abisko) 350 kr", olja på smörpapper uppklistrad på pappannå, ca 44x49 cm
Smärre reva nedtill, smärre slitage, smärre retusch
569735
2018-09-15