Helmer Osslund oljemålning

Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HELMER OSSLUND (1866-1938), Höstfärger i Abisko, signerad H. Ossl...., a tergo signerad 20) "Höstfärger (Abisko) 350 kr", olja på smörpapper uppklistrad på pappannå, ca 44x49 cm

Smärre reva nedtill, smärre slitage, smärre retusch

569735

2018-09-15