Silverbägare från omkring år 1800

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, oidentifierad mästare, möjligen Hans Wolrath, Arboga 1725-1768, graverad dekor av växter, höjd ca 8,5 cm, vikt ca 47 g

Slitage, bucklor och mindre hål nedtill

569769

2018-10-01