Matsalsmöbel ek
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 11 dlr., ek, 1900-talets första hälft, eklektisk stil, skuren dekor, röd plyschklädsel, bestående av: bord med utdragsskivor, 2 karmstolar samt 8 stolar, sitthöjd ca 46, bordets mått höjd 77, 142x104 cm, skivorna á 65 cm
Slitage, ytskador, visst avslag
569906
2018-09-12