Ljuskrona sengustaviansk stil

Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil
Ljuskrona sengustaviansk stil

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSKRONA, sengustaviansk stil, delvis 1800-tal, för 6 ljus samt 1 sparljus, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, avslutande pinjekotte, höjd ca 100 cm dia ca 74 cm

Renoverad och kompletterad, åldersslitage, ljuspiporna borrade för el, sparljushållaren monterad för el

570011

2018-09-14