Ljuskrona sengustaviansk stil
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, delvis 1800-tal, för 6 ljus samt 1 sparljus, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, avslutande pinjekotte, höjd ca 100 cm dia ca 74 cm
Renoverad och kompletterad, åldersslitage, ljuspiporna borrade för el, sparljushållaren monterad för el
570011
2018-09-14