Saltkar silver
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SALTKAR, 2 st, silver, Ryssland, graverad dekor, en med spår av invändig förgyllning, stämplad Lev Fridrikhovich Oleks, kontrollör Israel Eseevich Zakhoder, stämplad Moskva eller Kiev före 1907, andra troligen Mikhail Fyodorovich Sokolov, Moskva 1882-1899, höjd med hållare 9 resp. 3 cm, vikt 82 g
Ytslitage, något intryckta fötter
570035
2018-09-26