Saltkar silver

Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver
Saltkar silver

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SALTKAR, 2 st, silver, Ryssland, graverad dekor, en med spår av invändig förgyllning, stämplad Lev Fridrikhovich Oleks, kontrollör Israel Eseevich Zakhoder, stämplad Moskva eller Kiev före 1907, andra troligen Mikhail Fyodorovich Sokolov, Moskva 1882-1899, höjd med hållare 9 resp. 3 cm, vikt 82 g

Ytslitage, något intryckta fötter

570035

2018-09-26