Dockor 1800-tal

Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOCKOR, 2 st, 1800-tal, bestående av damdocka med huvud i bemålat och skulpterat trä, kropp i tyg och vit nappa, damdocka med huvud i skulpterad och bemålad papiermache, kropp delvis i vit nappa, trädockans längd ca 40 cm

Slitage, skador, papiermache dockan saknar delvis armar och ben

570071

2018-09-12