Georg Arsenius mfl Militaria Konstsamling Karlzén
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TECKNINGAR/AKVARELL (1800-tal), (3), Militaria, bla Georg ARSENIUS (1855-1908), Ryttaren, signerad och daterad 1882, tusch, 11x18,5 cm, OIDENTIFIERAD KONSTÄR, soldat med dam, akvarell, 16,5x11,5 cm,
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, slagfält, tusch, ca 12x15 cm,
Läs mer
570169
2018-09-23