Romerska oljelampor
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLJELAMPOR, 6 st, romerska, ca 0-400 e Kr, en med dekor av kärl?, lergods, längd mellan ca 6-9 cm,
Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor
Hål, avslag samt lagning, jordfynd med tillhörande slitage
570218
2018-09-20