Hellenistiska oljelampor

Hellenistiska oljelampor
Hellenistiska oljelampor
Hellenistiska oljelampor
Hellenistiska oljelampor
Hellenistiska oljelampor
Hellenistiska oljelampor

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OLJELAMPOR, 6 st, hellenistiska, ca 300-30 f Kr, en är hittad i Jerusalem, lergods, längd mellan ca 7-9 cm

Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor

Avslag på pip, jordfynd med tillhörande slitage

570313

2018-09-20