Hellenistiska oljelampor
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLJELAMPOR, 6 st, hellenistiska, ca 300-30 f Kr, en är hittad i Jerusalem, lergods, längd mellan ca 7-9 cm
Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor
Avslag på pip, jordfynd med tillhörande slitage
570313
2018-09-20