Bysantinska oljelampor
Klubbat för:
1 700 SEK
2 000 SEK
OLJELAMPOR, 7 st, bysantinska s k bikupe oljelampor, ca 400-800 e Kr, lergods, längd mellan ca 8-9 cm
Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor
Några avslag, jordfynd med tillhörande slitage
570351
2018-09-20