Bysantinska oljelampor

Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

OLJELAMPOR, 7 st, bysantinska s k bikupe oljelampor, ca 400-800 e Kr, lergods, längd mellan ca 8-9 cm

Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor

Några avslag, jordfynd med tillhörande slitage

570351

2018-09-20