Bysantinska oljelampor
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLJELAMPOR, 9 st, bysantinska, ca 400-800 e Kr, en med tillverkarens märkning?, en fäst på platta i trä, lergods, längd mellan ca 7-11 cm
Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor
Några mindre avslag, jordfynd med tillhörande slitage
570354
2018-09-20