Ljuskrona Karl Johan
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSKRONA, Karl Johan, för sex ljus samt sparljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, ljusarmar i form av delfiner, kronringen med dekor av växtornamentik, höjd ca 90, diameter ca 75 cm
Skev krongring, slitage, nagg
570475
2018-09-16