Bijouterier broscher armband
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BIJOUTERIER, broscher, bl a en i silver, i form av eklöv och ekollon, stämplad Gertrud Engel, för A Michelsen AB (1946-1963), Stockholm 1950 samt vintagebrosch, vitmetall, i form av blomma, stämplad Coro Kraft, halsband, varav ett med odlade saltvattenspärlor, doserat, lås, 18 k guld, längd 58 cm, armband, ringar, mm, delvis silver, i rött smyckeskrin
Odlade pärlor med slitage, corobrosch saknar stenar
570497
2018-09-19