Bijouterier broscher armband

Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband
Bijouterier broscher armband

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BIJOUTERIER, broscher, bl a en i silver, i form av eklöv och ekollon, stämplad Gertrud Engel, för A Michelsen AB (1946-1963), Stockholm 1950 samt vintagebrosch, vitmetall, i form av blomma, stämplad Coro Kraft, halsband, varav ett med odlade saltvattenspärlor, doserat, lås, 18 k guld, längd 58 cm, armband, ringar, mm, delvis silver, i rött smyckeskrin

Odlade pärlor med slitage, corobrosch saknar stenar

570497

2018-09-19