Skrivbyrå Karl-Johan
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets senare hälft, Karl-Johan, fanérad i mahogny, 3 lådor samt. utdragbar och fällbar skrivskiva med bakomliggande lådinredning, låsbeslag och dragknoppar i ben, höjd ca 95 cm, toppskivans mått ca 48x107 cm
Saknar ställvis beslag och knoppar, fanérskador förekommer, åldersrelaterat slitage
570521
2018-09-13