Salongsgrupp

Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp

Klubbat för:

1 500 SEK

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 1800-talets andra hälft, huvudsakligen Karl Johan, bestående av: soffa, stolar,4 st., samtliga med stommar fanerade i mahogny, klädda i randig textil, soffan med detaljer i mässing, armstöden med lock för förvaring, soffans sitthöjd ca 45 cm ca 170x66 cm, stolarnas sitthöjd ca 49 cm

Bruksslitage, klädslarna senare, fanérskador och mindre sprickor förekommer

570523

2018-09-13