Salongsgrupp
Klubbat för:
1 500 SEK
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 1800-talets andra hälft, huvudsakligen Karl Johan, bestående av: soffa, stolar,4 st., samtliga med stommar fanerade i mahogny, klädda i randig textil, soffan med detaljer i mässing, armstöden med lock för förvaring, soffans sitthöjd ca 45 cm ca 170x66 cm, stolarnas sitthöjd ca 49 cm
Bruksslitage, klädslarna senare, fanérskador och mindre sprickor förekommer
570523
2018-09-13