Axel Larsson stolar
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL LARSSON, 1900-talets andra hälft, stolar, 8 st., Svängsta Stilmöbelfabrik, stomme i massiv björk, sits och rygg i skiktlimmad formpressad björkfanér, stapelbara, vissa stämplade "Svängsta Stilmöbelfabrik", sitthöjd ca 45 cm
Kraftigt slitage, sprickor och märken
570570
2018-09-14