Skänkskåp Dalarna

Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna
Skänkskåp Dalarna

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÄNKSKÅP, Dalarna, 1800-tal, sk Kronskåp, imitationsmåleri i brunt, dörrspeglar och krön med dekor av polykrom kurbits, daterad 1808, invändigt med hyllor och skedhylla, höjd ca 197, 90x51 cm, nyckel finns

Delvis senare bemålning, slitage, överskåpet med skadat lås/nyckel sitter i

570629

2018-09-16