Kaffekanna silver Hannover

Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover
Kaffekanna silver Hannover

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GEORG JULIUS FRIEDRICH KNAUER, kaffekanna, silver, Hannover 1800-talets början, rund, bukig på rund fot, välvt lock, dekor av svängda åsar, hänkel och lockknopp av ebenholts, invändigt förgylld, höjd 16 cm, vikt 255 g

locket med buckla
på livet graverat vapen

570644

2018-09-23