Rökbord 1930-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKBORD, träskiva belagd med graverad mässingsplåt, svärtat mönster i form av bl.a. djur och människor, underrede med 3 stringben, ändar med mässingsplåt, signerat Trygve Eriksen, höjd ca 57, diameter 62 cm
Mässing med vissa putsskador, mindre märken i benens plast
570717
2018-09-14