Fat porslin Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, dekor av urna med blomsteruppsättning vid lotus i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 35 cm
Omfattande lagningar
570807
2018-09-16