Gästabudskniv 1800-tal

Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal
Gästabudskniv 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GÄSTABUDSKNIV, 1800-tal, fällbart järnblad med otydlig tillverkarstämpel, skaft av mässing, ben och horn, längd 18,5 cm

ett hörn på bendekoren saknas
bladetsspets med skada
slitage

570850

2018-09-23