Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, 1800-talets slut, flintgods, Rörstrand, rokokostil, hänklar och kartusch i form av rocailler, undertill märkt ivory nr cy, höjd ca 29, diameter 46 cm
Nagg på fotringens undersida, insida krackelerad i botten
570871
2018-09-22