Ytterfoder Rörstrand 1800-tal

Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal
Ytterfoder Rörstrand 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

YTTERFODER, 1800-talets slut, flintgods, Rörstrand, rokokostil, hänklar och kartusch i form av rocailler, undertill märkt ivory nr cy, höjd ca 29, diameter 46 cm

Nagg på fotringens undersida, insida krackelerad i botten

570871

2018-09-22