Skrin
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, CARL MALMSTEN, 1900-talets början, fanerad med valnöt och valnötsrot, intarsia dekor, med 1849 den 7 till Karl Malmsten vördad fader dec 1919 av Carl Malmsten tillgiven son, höjd ca 24, 35x20 cm
Slitage, nyckel saknas
570900
2018-09-16