Kista 1700-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, ek, 1700-tal, sannolikt Tyskland, skuren dekor av akantusblad och sköldar, längd ca 158, djup ca 68 cm, höjd ca 78 cm
Kompletterad, senare lock och fotställning, orhål, åldersslitage
570936
2018-09-16